9 października 2018, Warszawa

Spotkanie praktyków analizy danych
Zarejestruj się bezpłatnie

Rejestracja na Seminarium SPSS&MORE

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
Imię* Nazwisko*
Instytucja/Firma* Stanowisko
E-mail* Telefon*
* Pola obowiązkowe

Efektowne, ale i efektywne – wizualizacja danych

Jeden obraz wart jest tysiąca słów. Wie o tym każdy analityk. Dlaczego więc tak często stykamy się z małoczytelnymi, nietrakcyjnymi, a czasem wprowadzającymi w błąd wizualizacjami? Kluczem jest właściwy dobór typu wykresu do danych. Obecnie każdy analityk, korzystając z rozszerzonych możliwości IBM SPSS może swobodnie przekładać dane na obraz dostarczając wiedzy Odbiorcy informacji. Do wyboru ma nie tylko nowe typy wykresów jak wykres przepływu, chmurę słów, czy wykres szeregu, ale także wykresy typu dashboard. Bez względu na fakt, czy przygotowuje raport w formie papierowej, czy udostępnia raport webowy.

Usprawnij warsztat analityka

Praca Analityka to żmudna praca ze zgromadzonymi danymi. Rozpoczyna się od przygotowania danych, kolejno analizy, a następnie tworzenia raportów z obiektów SPSS i dystrybucja wyników. Jednak nawet najbardziej złożony proces, można przynajmniej w części zautomatyzować i uprościć, dzięki odpowiednim procedurom. Czy mówimy o przygotowaniu danych, tworzeniu wielu wykresów, aktualizacji gotowego raportu, czy wysyłaniu notyfikacji o publikacji nowych informacji. Pozwalają zautomatyzować czynności, które są czasochłonne, żmudne lub powtarzalne, dając analitykowi możliwość skupienia się na tym, co w analizie jest naprawdę ważne.

Harmonogram

9 października wtorek
 • 09.30 - 10.00 Rejestracja uczestników
 • 10.00 - 11.00 Wizualizacja danych a dane, czyli kilka uwag o doborze wykresów do danych

   1. Wielowymiarowość danych, a trójwymiarowy układ współrzędnych.
   2. Dobór sposobu wizualizacji do danych - od prostych do złożonych wykresów.
   3. Forma wizualizacji – atrakcyjność wyglądu, a precyzja i jasność komunikacji wyników.

 • 11.00 - 11.20 Przerwa kawowa
 • 11.20 - 12.20 Perpetuum mobile nie istnieje, ale możesz usprawnić swój warsztat analityka.

   1. Czy przygotowanie i analiza danych muszą być czasochłonne i trudne?
   2. Tworzenie raportu, czyli jak szybko zaprezentować wyniki analiz.
   3. Czy analityk robi tabelki i wykresy dla siebie, czyli o tym jak dystrybuować informacje.
   4. Co może za nas zrobić komputer? Automatyzacja procesu analitycznego.

 • 12.20 - 12.40 Przerwa kawowa
 • 12.40 - 14.00 Nieanalitycy w procesie przygotowywania wyników. Jak tym zarządzić?

   1. Różne role w procesie analitycznym (analityk, manadżer, decydent, IT).
   2. Co lubi analityk?
   3. Wymagania osoby tworzącej raporty.
   4. Decydent i jego rola.
   5. Automatyzacja procesu (niekoniecznie temat dla IT).

Prelegenci

Speaker

Janusz Wachnicki

Absolwent socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od początku związany z Predictive Solutions. Zarządza zespołem Konsultingu i Szkoleń. Wykładowca prowadzący szkolenia dotyczące metodologii i technik statystycznych oraz data mining. Na co dzień bierze udział i zarządza projektami konsultingowymi z zakresu rozwiązywania problemów biznesowych z użyciem analiz predykcyjnych i klasycznych technik badania rynku. Specjalizuje się w analizach zachowań klientów instytucji finansowych.

Speaker

Rafał Waśko

Absolwent socjologii Uniwersytetu Rzeszowskiego, specjalizacji „Badanie postaw i zachowań społecznych”. Specjalizuje się w zagadnieniach badań społecznych i badań ewaluacyjnych. W Predictive Solutions pracuje na stanowisku Konsultanta ds. badań ilościowych oraz statystycznej analizy danych. Zajmuje się wsparciem i realizacją projektów badawczych na potrzeby sektora komercyjnego i publicznego

Speaker

Marzena Ciesielska

Ukończyła socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przygodę z analizą danych zaczęła w SPSS Polska, pracując w obszarze branży finansowej. Przez 7 lat pracowała w największej agencji badawczej w Polsce przeprowadzając badania społeczne, a także współpracując z klientami administracji publicznej. W Predictive Solutions prowadzi projekty w obszarze zaawansowanych rozwiązań do analizy danych i raportowania - głównie dla administracji publicznej oraz instytucji badawczo - rozwojowych.

Lokalizacja

Adres wydarzenia

Adres
Centrum Konferencyjne RONDO 1
ul.Rondo ONZ 1
00-124 Warszawa

O Predictive Solutions

Firma Predictive Solutions (dawniej SPSS Polska) od 25 lat wspiera klientów w pozyskiwaniu informacji z danych. Oferuje wiedzę i doświadczenie oraz oprogramowanie i kompleksowe rozwiązania pozwalające efektywnie stosować analizę danych w biznesie, administracji publicznej, badaniach naukowych i edukacji.

Rozwiązania oferowane klientom wykorzystują technologie IBM SPSS, których Predictive Solutions jest głównym dystrybutorem w Polsce od 1991 roku. Na ich bazie powstały rozwiązania dedykowane dla wybranych obszarów biznesowych: przeciwdziałania praniu pieniędzy (PS AML), zarządzania relacjami z klientami (PS ACRM), zapobiegania nadużyciom (PS FRAUD) i inne. Firma tworzy również własne rozwiązania, takie jak: kompleksowa platforma analityczno-raportująca (PS IMAGO PRO) czy system zarządzania sprawami (PS SYMOBIS).

Od statystyki i raportowania, poprzez data mining i rozwiązania predykcyjne, firma Predictive Solutions pomaga wykorzystywać dane by spojrzeć w przyszłość i podejmować najlepsze decyzje.

Kontakt z organizatorem

Marzena Ciesielska
Starszy Konsultant /// Rozwiązania Analityczne
Telefon   kom. 508 383 955
Email   m.ciesielska@predictivesolutions.pl

Predictive Solutions Sp. z o.o.
[dawniej SPSS Polska]
ul. Racławicka 58
30-017 Kraków
tel. +48 12 636 07 91