koRELACJE 2016 LOGO

W poszukiwaniu świata. Reporter w podróży.

Skąd czerpać inspiracje? Jak szukać ciekawych historii do opowiedzenia? Można podróżować i odwiedzać różne miejsca. Sztuka reportażu jednak, to przede wszystkim nieustanne dążenie do poznawania nieznanych historii, zarówno tych współczesnych, ale też tych sprzed wielu lat. To one pochłaniają słuchaczy i czytelników.


>>> Przeczytaj wywiad
Trzy różne miejsca, trzy różne historie, trzy różne państwa i kultury. Zanikające Morze Aralskie, marokański "mur wstydu" oraz zambijskie marzenia o podboju kosmosu. Wspólny mianownik? Porywająca, często irracjonalna i trudna do zrozumienia wiara w niemożliwe. Na koRELACJACH nie tylko posłuchasz ciekawych historii z podróży Bartka Sabeli, ale również zobaczysz je na fotografiach.BARTEK SABELA
Łodzianin z urodzenia, warszawiak z wykształcenia, zakopiański ceper z wyboru. Zawodowo architekt, a z zamiłowania malarz, fotograf, snowboardzista i przede wszystkim wspinacz. Jako pisarz debiutował w 2013 roku książką Może (morze) wróci. Opowieść o Uzbekistanie i ginącym Morzu Aralskim została nagrodzona Bursztynowym Motylem oraz Nagrodą Magellana. Współpracuje z wydawnictwem Czarne, gdzie w październiku 2015 roku ukazała się jego druga książka Wszystkie Ziarna Piasku. Reportaż z terenów Sahary Zachodniej, ostatniej afrykańskiej kolonii został ostatnio nagrodzony przez Fundację Afryka Inaczej Afrykasem 2015. Obecnie Bartek pracuje nad kolejnym reportażem o pewnym Zambijczyku, który pięćdziesiąt lat temu, miał marzenie by zostać pierwszym człowiekiem na Księżycu.